sobota, 7 listopada 2015

Podsumowanie czytelnicze października
Kolejny miesiąc- kolejne przeczytane książki. W tym miesiącu udało mi się przeczytać 4 książki. I może byłby to całkiem niezły wynik, gdyby nie fakt, że były to głównie lektury. Książki, które przeczytałam to:

1."Dżuma" Alberta Camusa- Historia o zjednoczeniu się ludzi w obliczu problemu. Opisuje walkę mieszkańców Oranu z epidemią dżumy. Jednak nie chodzi tu tylko o to. Chodzi o coś znacznie głębszego.  Powieść zawiera wiele uniwersalnych prawd moralnych i piękne cytaty, Warto ją przeczytać nie tylko z przymusu.
2. "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza- Jest to historia o 30- letnim Józiu Kowalskim, który zostaje nagle przeniesiony do przeszłości. Książka ujawnia prawdę o naszym życiu i o naszej roli na świecie. 
3. "Wybór opowiadań" Tadeusza Borowskiego- Zbiór opowiadań poruszających tematykę II wojny światowej. Autor przedstawia swoje autentyczne przeżycia pod postacią głównego bohatera Tadka. Opisuje swoje doświadczenia z pobytu w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Książka zawiera bardzo naturalistyczne opisy. Odkrywa tajemnice systemu totalitarnego i pokazuje co człowiek jest w stanie zrobić dla ocalenia własnego życia.
4. "Na rozstaju dróg"Richarda Paula Evansa-Główny bohater Alan Christophersen stracił wszystko dom, pracę, samochód ale przede wszystkim kobietę, którą kochał. Nie może się pogodzić ze śmiercią żony. Wyrusza w samotną podróż, która odmieni jego życie.

Tak właśnie wyglądał mój czytelniczy październik. A co wy przeczytaliście? Czy was też pochłonęły głównie lektury? Pochwalcie się w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz